ATLASOWE CIEKAWOSTKI: podejmowane tematy

 
I wydanie “Geograficzno-politycznego atlasu Polski” to opracowanie o szerokiej gamie tematów w nim poruszanych. Atlas podzielony jest na 4 działy tematyczne: stosunki międzynarodowe, państwo, społeczeństwo oraz rozwój. W każdym z nich znajduje się od kilkudziesięciu do kilkuset (!) map. Najbardziej rozbudowanym działem jest ten dotyczący stosunków międzynarodowych (205 map!), a najmniej – rozwoju (38 map).
 
Mapy, jakie znajdziecie w naszym atlasie poruszają przeróżne tematy – co mamy okazję prezentować w naszych postach. Znajdziecie na nich zagadnienia dotyczące pozycji Polski na tle świata i Europy, a także różnych środowisk międzynarodowych. Poruszamy również zagadnienia dotyczące terytorium i granic – zarówno obecnych, jak i reliktowych. Nieobce nam są także tematy z zakresu geopolityki, polityki historycznej oraz zagranicznej. Przyglądamy się geografii wyborczej, kwestiom ludnościowym, mniejszościom narodowym, etnicznym oraz regionalnym. Prezentujemy mapy dotyczące jakości życia, rozwoju, gospodarki, administracji. Jednymi z najciekawszym map są mapy prezentujące tzw. “soft power”, czyli “miękką siłę” – postacie, wydarzenia, zagadnienia, które wyróżniają i identyfikują Polskę na arenie międzynarodowej.
 
Mamy nadzieję, że w naszym atlasie odnajdujecie wiele ciekawych treści. Obiecujemy, że w nowym wydaniu, które ukaże się w 2022 roku, znajdziecie ich jeszcze więcej!

Powiązane zdjęcia: