MAPA MIESIĄCA: Świat Wiedźmina

 
O Wiedźminie słyszeli chyba wszyscy. Książki Andrzeja Sapkowskiego od lat zachwycają miłośników fantastyki na całym świecie. Od premiery serii gier o Geralcie z Rivii, polskiego studia CD Project Red, fanów tylko przybywa. Trzecia część zatytułowana “Wiedźmin 3: Dziki Gon” stała się globalnym hitem i wypromowała Wiedźmina na świecie. Sprzedaż książek eksplodowała! Zbiór opowiadań “Ostatnie Życzenie” przetłumaczono na 29 języków. Ekranizacja przygód Białego Wilka przez Netflix przypieczętowała pozycję Geralta jako bohatera światowej popkultury. Serial “Wiedźmin” pobił rekord popularności i został najchętniej oglądanym serialem Netflixa w historii. W miesiąc od premiery obejrzało go aż 76 milionów użytkowników!
 
…Ale gdzie to wszystko się dzieje? Gdzie jest Kaer Morhen – wiedźmińskie siedliszcze? Gdzie leży Wyzima? – stolica Temerii, w której Geralt walczył ze strzygą w pierwszym opowiadaniu łódzkiego pisarza. Jak daleko jest z Archipelagu Skellige do Cintry? Na wszystkie te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi na tej mapie. Pozwoli Wam prześledzić losy bohaterów, zrozumieć geopolitykę Królestw Północy i topografię kontynentu.
 
Mapa wiedźmińskiego świata jest inspirowana dziełami Andrzeja Sapkowskiego i wielu innych twórców opisujących stworzony przez niego świat. Zawiera obiekty wspomniane we wszystkich dziełach: książkach, serialach, grach i komiksach. Zamieszczono również wiele nazw i obiektów geograficznych wymyślonych na potrzeby uzupełnienia mapy. Ogólny układ państw, pasm górskich i głównych rzek jest spójny z mapami opracowanymi do tej pory przez fanów. Jest to jednak pierwsza tak szczegółowa mapa dokładnie przedstawiająca rzeźbę terenu, przebieg granic i rzek, położenie wysp i lokalizację miast sklasyfikowanych według liczby mieszkańców.
 
Czy wy też lubicie zerkać na mapę podczas czytania książek? …A może macie swoje ulubione miejsca w świecie Wiedźmina?
 
#wiedzmin #wiedźmin #the_witcher #witcher #królestwa_północy #northern_kingdoms #wiedzmin_mapa #świat_wiedźmina
_______
Wszystkie nasze mapy są dostępne w pełnej rozdzielczości na naszej stronie internetowej: https://atlas2022.uw.edu.pl/materialy-edukacyjne/mapy/

Powiązane zdjęcia: