Już jest! :)

 
📣 Uwaga, uwaga! 📣
🔝 Nadszedł długo wyczekiwany moment… 🔝
‼️ Już jest ‼️
 
Na razie jeszcze nie w wersji papierowej i nie powszechnie dostępny, ale 5 lipca “Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym. Perspektywa 2022” trafił do Biura Programu “Niepodległa” w wersji ostatecznej do druku 💪.
 
Na jesieni powinien zmaterializować się w twardych okładkach – 392 strony, w tym 339 stron z mapami, 11 stron z diagramami/wykresami, zawierających łącznie 934 mapy i 91 diagramów/wykresów 😲!
 
Nie przypomina pierwszego wydania pod wieloma względami. Przede wszystkim jest bogatszy w treść – pierwsze wydanie atlasu liczyło 248 stron ogółem, w tym 206 stron z mapami, zawierającymi łącznie 467 map i 64 diagramy/wykresy. Mamy nadzieję, że nowe wydanie niejedną rzeczą – tematem, odwzorowaniem czy grafiką – Was zaskoczy!
 
Sądzimy, że będzie główną nagrodą w naszym konkursie „GeoWycieczka. Odkryj na nowo swoją Małą Ojczyznę” dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Myślimy, że warto dla niego przygotować wycieczkę politycznogeograficzną i wysłać ją na konkurs 🤓.
 
Tymczasem Atlas spotkał się już z pierwszymi czytelnikami. Dziś ujawniamy okładkę, a w kolejnych postach przybliżymy Wam opinie pierwszych czytelników 📕.

Powiązane zdjęcia: