MAPA MIESIĄCA: Mariusz Pudzianowski – osiągnięcia sportowe

Postać Mariusza Pudzianowskiego znana jest w Polsce chyba każdemu. Jest to osoba o wielu talentach: nie tylko nosi ciężary i walczy, ale także tańczy i śpiewa, a nawet gotuje. To właśnie dzięki niemu została spopularyzowana and Wisłą dyscyplina sportów siłowych: strongman. Ludzie z zafascynowaniem podziwiali jego nadludzką siłę i to, jak pnie się po szczeblach kariery sportowej. Pokazał Polakom, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko, że „cierpliwy to i kamień ugotuje”. Określenie „Pudzian” wzięło się od nazwiska Mariusza Pudzianowskiego i w języku potocznym oznacza osobę ponadprzeciętnie silną. Wiele lat ciężkiej pracy przełożyło się na realne osiągnięcia Mariusza Pudzianowskiego zarówno w zawodach strongman, jak i po zakończeniu kariery zawodowego siłacza, w federacji sztuk walki KSW. Poniższa plansza przedstawia rozmieszczenie zawodów strongman w świecie, na których Mariusz Pudzianowski zdobył miejsce na podium lub dosłownie o mały włos otarł się o nie, a także oś czasu z najważniejszymi wydarzeniami w karierze. Dodatkowo przedstawione są jego rekordy siłowe i najważniejsze pojedynki w klatce oktagonu wraz z ich rezultatami.
Czy śledziliście zmagania sportowe Mariusza Pudzianowskiego? Które zawody zapadły Wam w pamięć najbardziej?
__________
Autorem dzisiejszej mapy i opisu jest student Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Cezary Ćwiek. Ten post i kilka kolejnych w ramach cyklu #mapamiesiąca to efekt pracy studentów w ramach przedmiotu Kartografia w mediach. Dziękujemy za współpracę i gratulujemy wyników!
Wszystkie nasze mapy są dostępne w pełnej rozdzielczości na naszej stronie internetowej: http://atlas2022.uw.edu.pl/materialy-edukacyjne/mapy/