MAPA TYGODNIA: Występy Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski (od 10 września 2008)

Już dziś o godzinie 17:00 biało-czerwoni rozegrają swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze. Naszym rywalem będzie Meksyk, a za kilka dni także Arabia Saudyjska i Argentyna. To doskonała okazja do zamknięcia naszej serii map związanych ze sportem i jego rolą w kształtowaniu soft power.
 
Przed Wami trzecia i ostatnia mapa prezentująca osiągnięcia sportowe Roberta Lewandowskiego, tym razem właśnie w drużynie narodowej. Do tej pory nasz najlepszy napastnik zagrał w 134 meczach w polskich barwach, przeciwko 63 reprezentacjom innych państw. Najczęściej RL9 występował przeciwko San Marino, Słowacji, Irlandii i Włochom (po 5 razy). Najwięcej, z 76 wszystkich goli zdobytych w reprezentacji, Robert Lewandowski strzelił właśnie San Marino oraz Gibraltarowi (po 6 goli), a także Rumunii i Andorze (po 5 bramek). Przeciwko komuś z naszych grupowych rywali na Mundialu 2022, nasz kapitan grał tylko raz. Było to towarzyskie spotkanie przeciwko Argentynie, rozegrane w 2011 roku w Warszawie. Choć Robert nie strzelił wówczas gola, reprezentacja Polski odniosła zwycięstwo 2:1.
 
I choć tym razem mecz będzie o stawkę, a dwukrotni mistrzowie świata są w szczytowej formie, podobny wynik z pewnością by nas zadowolił. Wcześniej jednak dzisiejszy mecz z Meksykiem i sobotni z Arabią Saudyjską. Oba będą debiutami LewanGOLskiego w starciach z tymi rywalami. Oby były to debiuty udane, tj. zwycięskie i ze zdobytymi golami. Warto wspomnieć, że najlepszemu piłkarzowi w historii naszej reprezentacji wciąż brakuje w CV gola w finałach mistrzostw świata.
 
Do boju! 🇵🇱 ⚽️ 🇵🇱
_______
Wszystkie nasze mapy są dostępne w pełnej rozdzielczości na naszej stronie internetowej: http://atlas2022.uw.edu.pl/materialy-edukacyjne/mapy/

Powiązane zdjęcia: