Chludowo – przeżyjmy to jeszcze raz!

 
Jak być może pamiętacie, na początku lipca br. kilkoro członków zespołu projektu atlasowego wraz z Kierownikiem prof. Marcinem Solarzem uczestniczyło w XXII Wielodyscyplinarnej Konferencji Badaczy Stosunków Międzynarodowych WNPiSM UW i Księży Werbistów „Sacrum i profanum we współczesnym świecie”.
 
Ponieważ motywem przewodnim konferencji była tożsamość narodowa, konferencja nie mogła się obyć bez naszego udziału. 😉 Atlasowi, na którego premierę z niecierpliwością oczekujemy, poświęcony został panel pt. „Kartowanie tożsamości narodowej: „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym. Perspektywa 2022”!
 
Ale to nie relacją z sesji chcemy się dziś z Wami podzielić! W drugim dniu konferencji odbyła się wycieczka do trzech miejsc związanych z historią Polski. Zawitaliśmy do Strzelna, gdzie pan przewodnik opowiedział nam o zabytkach romańskich we wnętrzach Bazyliki św. Trójcy i Rotundy św. Prokopa, a następnie do Mogilna by zobaczyć Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Ostatnim punktem wycieczki było Trzemeszno i spotkanie z miejscowym nauczycielem, panem Maciejem Adamskim (ogromnie dziękujemy za tak miłe przyjęcie!), który oprowadził nas m. in. po Izbie Tradycji Lokalnej funkcjonującej w trzemeszeńskim liceum.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
 
 
 
 

Powiązane zdjęcia: