MAPA MIESIĄCA: Mapa biegów górskich na Dolnym Śląsku

#biegigórskie #mountainrunning #DolnyŚląsk

Mapa przedstawia przebieg najdłuższych tras z zawodów rozgrywanych w województwie dolnośląskim. Uwzględnione zostały na niej imprezy o trasie dłuższej niż 5 km. Dyscyplina ta cechuje się rozgrywaniem zawodów na leśnych duktach i kamienistych ścieżkach, często z dala od cywilizacji. Przewyższenie pokonywane podczas kilku godzin biegu może być większe niż to, które pokonują himalaiści. Tego typu zawody rozgrywane są przez cały rok, w różnych warunkach atmosferycznych. W ubiegłym roku kalendarzowym zorganizowano ponad 30 imprez, z czego najdłuższy bieg prowadziły trasą liczącą prawie 400 km.

Czy wzięliście kiedyś udział w takim biegu? A może ciekawi Was jak to wygląda w innych województwach?

_______
Autorem dzisiejszej mapy i opisu jest student Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Aleksander Karolczak. Ten post i kilka kolejnych publikowanych w ramach cyklu #mapamiesiąca to efekt pracy studentów na zajęciach z przedmiotu Kartografia w mediach. Dziękujemy za współpracę i gratulujemy wyników!

Wszystkie nasze mapy są dostępne w pełnej rozdzielczości na naszej stronie internetowej: http://atlas2022.uw.edu.pl/materialy-edukacyjne/mapy/