MAPA MIESIĄCA: Osiągnięcia piłkarskie Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów

Tym postem otwieramy serię trzech map przedstawiających osiągnięcia sportowe Roberta Lewandowskiego.
 
Na początek gole najlepszego polskiego piłkarza w Lidze Mistrzów, w której kapitan naszej Reprezentacji rozegrał już 106 meczów. Strzelił w nich 86 bramek, co czyni go ex aequo z Francuzem Karimem Benzemą trzecim najskuteczniejszym strzelcem najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek ligowych. Wyżej są już tylko Argentyńczyk Leo Messi ze 125 golami i Portugalczyk Christiano Ronaldo ze 140 bramkami. Co ciekawe, Robert Lewandowski reprezentował do tej pory dwa niemieckie kluby piłkarskie w LM. Borussię Dortmund, dla której zdobył 17 goli i Bayern Monachium, dla którego strzelił 68 bramek. Wiele wskazuje na to, że licznik goli Roberta dla Bayernu w nowym sezonie tych rozgrywek się zatrzyma.
 
Czy od nowego sezonu zagra dla Barcy? Czas pokaże. Póki co, nasz najlepszy strzelec Dumie Katalonii dał się poznać z najlepszej strony. Strzelił Barcelonie 4 bramki w Lidze Mistrzów (wszystkie dla Bayernu). Dzisiejsza mapa pokazuje jednak, że nie jest to wcale rekord Roberta. Więcej strzelił chociażby Red Bullowi Salzburg, SL Benfice, czy słynnym Królewskim z Madrytu. Jak dotąd, Lewy strzelał celnie przeciwko 30 zespołom z 14 lig europejskich. Interesującym jest fakt, że nie ma wśród nich żadnego zespołu niemieckiego. Być może wkrótce się to zmieni.
 
Jedno nie ulega wątpliwości – Robert Lewandowski to najlepszy polski piłkarz w historii Ligi Mistrzów i jeden z najlepszych w skali globu. Jego zmysł strzelecki z pewnością jeszcze nie raz nas uszczęśliwi, a marka i to, co sobą reprezentuje stanowi ważny element polskiego soft power.
 
_______
Wszystkie nasze mapy są dostępne w pełnej rozdzielczości na naszej stronie internetowej: https://atlas2022.uw.edu.pl/materialy-edukacyjne/mapy/

Powiązane zdjęcia: