ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYMI SCENARIUSZAMI LEKCJI TERENOWYCH!

Już ostatnia prosta do końca roku szkolnego, więc zdecydowanie nadszedł czas na terenowe lekcje geografii (i nie tylko!). Wyjścia w teren są bowiem jedną z najlepszych form nauki i najbardziej efektywnych sposobów na poznanie i opisanie otaczającego nas świata.

Pragnąc ułatwić nauczycielom (oraz uczniom) organizację i zaplanowanie lekcji terenowej, przygotowaliśmy dwa scenariusze terenowe zatytułowane:

➡ Pomnik w przestrzeni miejskiej (Scenariusz nr 9)
➡ Nazewnictwo ulic w mojej okolicy (Scenariusz nr 10)

Czas realizacji obu scenariuszy to 90 minut (2 godziny lekcyjne). Z uwagi na uniwersalność tematyki, obie lekcje mogą być przeprowadzone w każdej miejscowości. Co więcej, scenariusze są również opatrzone odpowiednimi raptularzami do inwentaryzacji, gotowymi do wydrukowania i rozdania uczniom.
Oba scenariusze są oczywiście darmowe i dostępne na naszej stronie internetowej –> https://atlas2022.uw.edu.pl/materialy-edukacyjne/scenariusze-lekcji/

Gorąco zachęcamy do realizacji lekcji w oparciu o nasze scenariusze oraz podzielenia się swoimi wrażeniami z ich przebiegu!

Czy mieliście już okazję być w terenie w tym roku szkolnym?