Zapraszamy na pierwsze spotkanie z serii Geograficzne Spotkania na Krakowskim

Serdecznie zapraszamy na pierwszy wykład naszego zespołu projektowego w ramach wydarzenia pt. „Geograficzne Spotkania na Krakowskim” organizowanego przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW.
Zgłoszenia na wykłady są przyjmowane drogą mailową pod adresem: geograficzne.spotkania@uw.edu.pl. Liczba miejsc ograniczona!
 
KIEDY?
26.11.2020 r., godz. 10.00-11.00
NA JAKI TEMAT?
Geopolityka w praktyce – czy Polska jest krainą przejściową czy pomostową?
KTO OPOWIADA?
prof. dr hab. Marcin W. Solarz
O CZYM?
Podczas wykładu omówione zostaną geograficzne uwarunkowania położenia międzynarodowego Polski i ich wpływ na losy naszego państwa. Słuchacze zdobędą wiedzę na temat polskich koncepcji geopolitycznych i dowiedzą się, czy istnieje związek między położeniem Polski a kształtem polskiej polityki zagranicznej, naszym poparciem dla poszczególnych państw świata czy nawet pochodzeniem słów w języku polskim. Wykład prowadzony w ramach działań w projekcie „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: perspektywa 2022” realizowanym na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Biurem Programu Niepodległa. Celem Projektu jest przygotowanie zaktualizowanego i poszerzonego II wydania „Geograficzno-politycznego atlasu Polski”, a także budowanie świadomej i aktywnej społeczności entuzjastów geografii politycznej Polski poprzez działania edukacyjne i popularyzatorskie, przeznaczone dla młodzieży i nauczycieli.
Serdecznie zapraszamy!
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3Tfm3Sgop

Powiązane zdjęcia: